O Daliborce, o nás a hlavně o vás

Jak to všechno začalo, kde jsme teď a kam směřujeme… Jednoho pěkného večera najdeme si chvilku času a napíšeme vám tu náš příběh o útulné restauraci a ubytováním a wellness, kterou jsme si pro vás vysnili…

Nově jsme pro vás otevřeli Daliborku 7.února 2020.

V roce 2023 jsme dokončili kompletní rekonstrukci i ubytovacího křídla DALIBORKY a tak vám s hrdostí nabízíme i ubytování v našem penzionu DALIBORKA. Opět jsme se věnovali každému detailu, nic jsme neošidili a na výsledku je to jistě poznat. Užít si můžete pohodlné ubytování ve velkorysém stylu a příjemné zážitky můžete doplnit i v našem wellness zázemí.

Trocha historie
(převzato z Facebookové stránky Chodauer 12.2.2020)
O víkendu byla v Chodově otevřena pod názvem Daliborka Chodov nová restaurace. V podstatě jde ale o vzkříšení nejstarší chodovské hospody, jejíž kořeny sahají až do druhé poloviny 19. století. První restaurace totiž vznikla v domě č.p. 170 již kolem roku 1870 a jde tak o nejstarší (opět) fungující chodovskou hospodu. Od té doby zde prakticky nepřetržitě sídlily restaurační a hospodské provozy. Na konci 19. století šlo o zájezdní hostinec, který poskytoval kromě jídla i možnost ubytování pro projíždějící obchodníky – využíval blízkosti k vlakovému nádraží, kudy většina hostů do Chodova přijížděla. Hostinec patřil rodině Bittnerových a ti jej pojmenovali „U Města Kynšperka“ nebo jednodušeji „Kynšperk“ a to proto, že zde čepovali pivo z kynšperského pivovaru Zajíc (Haas). V roce 1914 bylo v sále hostince (sál byl postaven na konci 19. století a sloužil pořádání divadel, koncertů i velkých zábav) zřízeno první chodovské kino, které se jmenovalo Apollo. Filmy se v budově promítaly až do roku 1929, kdy bylo postaveno moderní kino v centru města. Po druhé světové válce využívaly sál krátkou dobu chodovští Sokolové, kteří zde měli tělocvičnu. Později se z hotelu stal závodní klub chodovských strojíren a pořádaly se zde různé kulturní a společenské akce – pamětníci budou pamatovat koncerty, ale i taneční zábavy a čaje. Po zrušení staré Daliborky v centru města (šlo o restauraci v dnešní ulici Dukelských hrdinů) se název přenesl na tento podnik a jako „nová“ Daliborka fungoval až do přelomu tisíciletí.
Takže přejme budově, která již více než sto padesát let hasí žízeň obyvatel našeho města, aby svému poslání napájet žíznivé a sytit hladové sloužila znovu!